Zupy odchudzające

Zupy to uniwersalny sposób na zrzucenie wagi. Stosując odpowiednią zupę w połączeniu z dietą możemy zrzucić kilka a nawet kilkanaście zbędnych kilogramów w ciągu miesiąca. Naukowcy udowodnili, że codzienne spożywanie zupy zmniejsza ilość dostarczanych do organizmu kalorii w ciągu dnia nawet o 100 kalorii.

Spożywanie zupy powoduje uczucie sytości przy mniejszej ilości kalorii. Zupa razem z jej składnikami zawiera dużo wody co powoduje wypełnienie żołądka i mniejsze uczucie głodu. Samo picie wody plus normalny posiłek może nie wystarczyć. Niewątpliwą zaletą większości zup jest to, że zawierają w sobie sporą ilość warzyw, które są bogate w błonnik, który z kolei doskonale wypełnia żołądek sprawiając uczucie sytości.

zupy odchudzające

Inną zaletą zup odchudzających jest łatwość ich przyrządzania. Zupę można przygotować na kilka dni w przód a później ją tylko podgrzewać. Na przygotowanie zupy nie trzeba w cale dużo czasu, wystarczą 1-2 godziny. Do zupy możemy wrzucić wiele rzeczy jak warzywa, przyprawy, ziemniaki lub makaron no i oczywiście mięso a w zasadzie jego wywar (porcja rosołowa, żeberko). Do zupy można dodać śmietanę, która zwiększy wartość energetyczną zupy ale także zwiększy ilość kalorii.

Oto przykładowy przepis na łatwą w przygotowaniu zupę jarzynową:
- mrożonka - porcja rosołowa lub żeberka wołowe
- mięso wrzucamy do wody i gotujemy
- do wywaru mięsnego wrzucamy mrożonkę warzywną i gotujemy aż warzywa stanę się miękkie.
- na koniec zagęszczamy zupę śmietaną
Dzięki temu mamy zupę na 2-3 dni. Ważne aby nie podgrzewać za każdym razem całego garnka zupy tylko odlewać do podgrzania tyle ile potrzebujemy.

Typowym przedstawicielem zup odchudzających jest kapuśniak. Przepis na kapuśniak:
- do garnka z wodą wrzuć warzywa : ziemniaki, marchewkę, pietruszkę, seler
- gotuj aż będą miękkie - do 30 minut
- następnie wrzuć kiszoną kapustę i gotuj przez następne 20 minut
- jeśli chcesz dodaj kostkę wołową lub rosołową
- dorzucamy przyprawy: pieprz, sól itp.
Po wykonaniu tych kroków zupa jest gotowa. Wystarczy ostudzić i można wrzucić do lodówki. Mamy zupę na kilka dni.

Należy pamiętać, że nie ma potwierdzonych tez na efektywność działania kosmetyków wyszczuplających. Stosując same kremy nie możesz liczyć na ekstremalny spadek swojej wagi. Kremy są dopełnieniem ćwiczeń i odpowiedniej diety.

Jak może wyglądać 7 dniowa dieta oparta na kapuśniaku?
Oto przykład:

1 dzień:
Możesz spożywać owoce ale unikaj wysokokalorycznych bananów. W pierwszym dniu spożywaj tylko owoce oraz zupę kapuścianą. Możesz pić napoje nie gazowane (bez cukru) i najlepiej zieloną herbatę.

2 dzień:
Do diety możesz dołączyć warzywa. Unikaj raczej fasoli, grochu i kukurydzy. Oczywiście cały czas jedz zupę. Drugiego dnia nie jedz owoców.

3 dzień:
Wymieszaj 1 i 2 dzień. Jedz warzywa, owoce oraz zupę.

4 dzień:
Tego dnia dodaj do diety banany i mleko. Zjedz około 8 bananów. Możesz też wypić szklankę chudego mleka. Oczywiście nie zapominaj o zupie kapuścianej.

5 dzień:
W piąty dzień zjedz do 0,5 kilo gotowanego mięso (może być wołowina lub kurczak) oraz kilka pomidorów. Wypij przynajmniej 2 litry wody aby wypłukać kwas moczowy z organizmu. Nie zapomnij o zupie przynajmniej raz dziennie.

6 dzień:
Ponownie zjedz wołowinę i warzywa. Nie jedz w tym dniu ziemniaków. Zjedz przynajmniej raz zupę.

7 dzień
Zjedz ryż z warzywami. Pij soki ale te bez cukru. Przynajmniej raz dziennie zjedz zupę.

Pamiętaj też aby podczas trwania diety nie jeść chleba, nie pić alkoholu oraz aby unikać napoi gazowanych.