Zioła odchudzające

Zanim sięgniesz po jakiekolwiek zioła odchudzające sprawdź czy są bezpieczne i nie zawierają podejrzanych składników.

Mimo, że nie ma żadnej magicznej pigułki na utratę wagi, to są pewne zioła, które mogą wpływać na odchudzanie. Niektóre z nich oddziałowują na nasz mózg "mówiąc" mu, że już jesteśmy syci, zmniejszają po prostu nasz apetyt. Inne z kolei mogą zwiększyć nasz naturalny metabolizm, dzięki czemy przyspieszą naszą przemianę materii. Używanie ziół odchudzających może być, w niektórych przypadkach szkodliwe dla naszego zdrowia, dlatego zanim sięgniesz po któreś z nich skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
 

zioła odchudzające

Zioła odchudzające

Zielona herbata: działa podobnie jak kawa, ale lepiej bo w zdrowszy sposób. Badania sugerują, że zielona herbata może zwiększać metabolizm przez co przyszpiesza proces spalania tłuszczy w organizmie. Za te efekty odpowiedzialne są składniki zielonej herbaty jak katechiny i polifenol.

Ostra papryka: popularna przyprawa zawierająca kapsaicyny stymulujące większe wydzielanie śliny oraz przyspieszające trawienie, przez co zwiększa metabolizm.

Wodorosty: to naturalne stymulanty tarczycy, dzięki zawartości jodu i chromu. Można je kupić w formie tabletek. Osoby mające problemy z tarczycą nie powinny ich używać bez konsultacji z lekarzem.

Szakłak amerykański: zawiera składniki przeczyszczające. Nieodpowiednie ich użycie może spowodować wypłukanie z organizmu kluczowych do życia minerałów. Nie powinny ich stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Mniszek lekarski: kolejny naturalny odchudzacz, działa jako środek moczopędny. Spadek wagi następuje w wyniku zmniejszenia wody w organizmie.

Glukomanian: powstaje z korzenia rośliny Amorphophallus konjac i działa poprzez spowolnienie absorbcji glukozy z jelit.

Hoodia: roślina pochodzi z Afryki i jest używana przez tamtejsze plemiona od wielu lat. Ma działanie zmniejszające apetyt.

Żeń-szeń: zwiększa metabolizm i poziom energii w organizmie.

Pokrzywa: to zioło termogeniczne zwiększające proces termogenezy przez co wpływa na odchudzanie.

Chcąc zastosować któreś z ziół odchudzających naprawdę warto skonsultować się przynajmniej z farmaceutą a później przeczytać ulotkę. Mimo, że są one naturalne to należy zachować uwagę przy ich użyciu, gdyż mogą one wywoływać nieporządane objawy w połączeniu z innymi pokarmami.