Zdobienie paznokci

W dzisiejszych czasach dużo osób zwraca uwagę na nasze dłonie i często na tej podstawie nas ocenia. Nasz wygląd to nasza wizytówka, więc która kobieta nie chiałaby mieć pięknie ozdobionych paznokci, których wszyscy by wam zazdroscili?

Jeszcze niedawno ozdabianie paznokci oznaczało jedynie do malowanie ich na różne kolory. Po pojawieniu się sztucznuch paznokci kilka lat temu, zmieniło się oblicze stylizacji manicure. Kobiety mogą sobie teraz pozwolić na długie i zadbane paznokcie. Paznokcie stały się ważnym elementem stylu kobiety.Artystyczne zdobienie paznokci daje efektowne wyniki, ale wymaga świetnego przygotowania płytki paznokcia, odpowiedniej kompozycji kolorów i modelowania metodą akrylową.

Zdobienie paznokci

Można wyróżnić 3 podstawowe metody zdobienia paznokci:

1. Lakierami

Przykład wykonania:
Paznokieć malujemy brązowozłotym lakierem. Na wyschniętym lakierze malujemy jakiś wzór - może to być kwiat. Całość utwardzamy stablizatorem.

2. Z wykorzystaniem ozdób takich jak brokat, ozdoby hologramowe, cyrkonie

Zdobienie paznokci Chyba najbardziej efektowną ozdobą na płytce paznokcia są cyrkonie. W sprzedaży są cyrkonie o wielu kolorach i kształtach. Paznokieć możemy przyozdobić minimalnie (jedną bądź dwoma cyrkoniami) lub stworzyć całą kompozycję.

Przykład wykonania:
Paznokieć malujemy różem a końcówkę różową lilią i posypujemy brokatem. Bok malujemy bezbarwnym lakierem i posypujemy ciemnoróżowym brokatem. Na kleju mocujemy cyrkonie. Całość utwardzamy stablizatorem.


3. Metoda akrylowa

Ta metoda to teraz hit w salonach kosmetycznych. Dzięki niemu manikiurzystki tworzą niepowtarzalne wzory i kompozycje na paznokciach.

Przykład wykonania:
Cały paznokieć pokrywamy czekoladowym lakierem. W końcu paznokcia mocujemy kwiatki. Na wierzch kładziemy pojedyńczą perełkę i piórko. Całość pokrywamy stabilizatorem.