Pozbądź się fałdki na brzuchu

Odchudzenie brzucha w krótkim czasie? Wydaje ci się to niemożliwe. Zastrzyki, laser i ultradźwięki szybko i skutecznie zrobią to za ciebie. Zazwyczaj po zimie zauważamy, że przybywa nam tkanki tłuszczowej, a brzuch staje się bardziej wypukły. Bywa też, że nie możemy zrzucić nadmiaru kilogramów, które zostały jako "pamiątka" po ciąży. Co robić? Można się zmobilizować i codziennie ćwiczyć w domu tzw. brzuszki (skłony z pozycji leżącej). Na efekt gimnastyki trzeba będzie poczekać co najmniej sześć miesięcy. Natomiast w gabinetach chirurgii plastycznej pojawiły się nowe zabiegi odchudzania brzucha. I to bez ingerencji chirurga. Są szybkie i bezpieczne, ale, niestety, dość kosztowne.

Smart Lipo, czyli laser

Fałdek tłuszczu pozbędziesz się podczas jednego seansu. Smart Lipo polecany jest dla osób z niewielką nadwagą (do 25 procent). Przed zabiegiem powinnaś zrobić badania: morfologię, OB, krzepliwość krwi, analizę moczu oraz próby wątrobowe. Jak wygląda zabieg. Najpierw lekarz zaznacza markerem miejsca, które będzie "odchudzał". Potem kładziesz się na łóżku, będziesz znieczulona miejscowo i przez małe nacięcie (ok. 1 cm długości) pod skórę zostanie wprowadzona cienka rurka o średnicy 1-2 mm, zakończona włóknem lasera. Lekarz przesuwa nią, dostarczając tym samym energię do komórek, co powoduje ich pękanie i uwalnianie tłuszczu. Zmienia się on w oleistą emulsję i jej część jest od razu odsysana za pomocą cienkiej drgającej końcówki. Pozostały tłuszcz będzie wydałony w ciągu trzech miesięcy. W miejsce nacięcia zakłada się szef. Skóra po zabiegu jest lekko opuchnięta i zasiniona, ale powinno to minąć po 2-4 dniach. Przez 10 dni zaleca się nosić specjalne ubranie uciskowe. Lekarz może też przepisać kurację antybiotykową, by zminimalizować ryzyko infekcji. Zabieg trwa 1-2 godziny, jest, niestety, kosztowny (od 4 do 7 tys. zł.) Efekt: tkanka tłuszczowa w miejscu odchudzenia już się nie pojawi.

Zabiegi na odchudzanie brzucha
Zdjęcie: FreeDigitalPhotos.net

Ultrakontur ultradźwiękami

By się odchudzić w gabinecie medycyny estetycznej za pomocą ultradźwięków, powinnaś być zdrowa. Zabiegowi może poddać się każda osoba, niezależnie od tuszy. Przeciwwskazaniem do jego wykonywania są implanty metalowe. Zaleca się przeprowadzenie pieIWszego seansu tuż po miesiączce - wtedy efekty są najlepsze. Kuracja składa się z minimum 3 zabiegów, trzeba je powtarzać co 7-10 dni. Jak wygląda zabieg Leżysz wygodnie na łóżku, a lekarz medycyny estetycznej smaruje skórę brzucha specjalnym żelem, który ułatwia docieranie ultradźwięków w jej głąb. Następnie przesuwa po niej głowicę roboczą (wyglądem przypomina małe, prostokątne pudełeczko), emitującą wiązkę fal o dużym natężeniu. Czujesz ciepło, które wraz falami powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i rozbicie komórek tłuszczowych. Dzięki czemu rozpuszczony tłuszcz przedostaje się do przestrzeni między komórkami. A stąd zostaje "odtransportowany" do naczyń limfatycznych i jest później wydalany. To wszystko dzieje się za sprawą 6 głowic, które na przemian wywołują wibracje (lekarz przesuwa nimi po brzuchu w drugim etapie zabiegu). Przyspieszają one krążenie krwi i usuwanie nadmiaru zgromadzonych płynów oraz toksyn. Wysyłane ultradźwięki są zupełnie bezpieczne, bo kontroluje je sterowane komputerowo urządzenie, tzw. Ultracontour. Zabieg trwa ok. godziny i kosztuje ok. 600 zł. Zmiany w postaci lekkiego spłaszczenia brzucha są widoczne po 3 zabiegach, ale na całkowity efekt trzeba będzie poczekać 1,5-2 miesiące. Jeśli jest on niezadowalający, lekarz może zalecić dodatkowo jeszcze 2 - 3 zabiegi.


Modeluj i ujędrniaj kosmetykami

Nie jesteś zadowolona z kształtu pupy? Stosuj dwa razy dziennie tzw. preparat modelujący pośladki, np. żel ExpressoSlim, AA ciało wrażliwe, Oceanic, 16,70 zł; Sculpt Up, L'Oreal, 35, 40 zł czy Intensywnie ujędrniający krem-żel Firrning, Dove, ok. 30 zł. Preparaty te zawierają m.in. ekstrakty z kofeiny, cynamonu, wyciągi z ananasa, bluszczu, alg oraz koenzym Q 10, karnitynę, krzem. To substancje ujędrniające skórę i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacniają włókna elastyny i kolagenu. Nowoczesne żele są też wzbogacone kompleksem składników liftingujących, m.in. Pro-Tensylem™, który tworzy na powierzchni ciała cienką powłokę napinającą oraz wzmacnia tzw. włókna podporowe skóry. W efekcie pośladki lekko się unoszą i są bardziej jędrne.

Odchudzanie zastrzykami

Żeby wymodelować brzuszek tak, aby był płaski, będziesz musiała poddać się serii zastrzyków tzw.lipolizie iniekcyjnej. Zabieg polecany jest dla osób szczupłych z niewielką ilości tłuszczu. Nie przeprowadza się go u osób z dużą nadwagą! Przed kuracją zostaniesz poproszona. by zrobić badania: morfologię, analizę moczu. próby wątrobowe. Przeciwwskazaniami są m.in. choroby nerek i wątroby, zaburzenja miesiączkowania i krzepliwości krwi czy karmienie piersią. Jak wygląda zabieg Najpierw lekarz zaznacza flamastrem miejsca na skórze, w które będzie wstrzykiwał substancję rozbijającą tłuszcz tzw. fosfatydylocholinę. Jest ona podobna do naturalnego składnika naszego organizmu -lecytyny. Ta do zabiegu jest pozyskiwana z zjaren soi. Potem specjalista smaruje brzuch środkiem znieczulającym i po kilkunastu minutach dezynfekuje skórę. Wstrzykiwanie fosfatydylocholiny odbywa się za pomocą specjalnego aplikatora z cienkimi igłami. Wkłucia podskórne wykonuje się co 1-1,5 cm. bezpośrednio w warstwę tkanki tłuszczowej (możesz odczuwać delikatne szczypanie). Substancja ta powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych i rozpad trójglicerydów, które wraz lipoproteinami są ,.transportowane" do wątroby. gdzie następuje dalszy rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu. Zabieg trwa 30-50 minut. Dodatkowo zaleca się masaż próżniowy. który przyspiesza efekt kuracji. Ale możesz z niego zrezygnować. Przez 2-3 dni po seansie brzuch może być lekko opuchnięty, będziesz odczuwać nieprzyjemną bolesność podobną do zakwasów. Zwykle zaleca się 3-6 zabiegów, powtarzanych co 4-6 tygodni. Efekt będzie widoczny 3 tygodnje po zakończeniu zabiegów. Cena kuracji odchudzającej, która składa się z trzech seansów. wynosi ok. 2800 zl. Po Iipolizie iniekcyjnej tkanka tłuszczowa w miejscu wstrzyknięcia zastrzyków już się nie pojawi.

Źródło: "Świat kobiety"