Wczasy odchudzające

Czy gdybyś mogła pojechać na wakacje, które zmienią twoje życie, czy zrobiłabyś to? Większość osób powiedziałaby tak. Nowym trendem w sposobie spędzania urlopu są tzw. wczasy odchudzające. Wakacje w ośrodkach SPA pomogą ci wystartować z odpowiednią dla ciebie dietą i nauczą co robić po powrocie do domu tak aby nie zaprzepaścić wysiłku.

Wczasy odchudzające

Jest wiele rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając ośrodek SPA czy miejsce urlopu odchudzającego. Istotnym czynnikiem jest udział prawdziwych profesjonalistów - dietetyków, lekarzy. Powinni oni tworzyć program dla ciebie łącznie ze wszystkimi regułami, których będziesz musiała przestrzegać.

Po drugie szukaj takich wakacji odchudzających, które oferują ci trenera, do którego możesz się zwróćić w każdej chwili. Być może będzie on zaangażowany w pracy w małej grupie, ale to nie powinno mieć dla ciebie większego znaczenia. Niedobre by było gdyby trener był odpowiedzialny za dużą grupę i nie mógł skupić się na idywidualnym programie każdego z uczestników. Ponieważ wakacje w SPA z reguły są krótkie możesz wten sposób zmarnować dużo czasu. Sprawdź ile czasu będziesz mogła spędzić ze swoim 'własnym' trenerem jak i z dietetykiem.

Warto też sprawdzić program wakacji odchudzających, co tak naprawdę one oferują. Idealnie by było, żeby zajęcia pokrywały się z tym co lubisz robić. Jeśli lubisz aktywności na powietrzu szukaj programów zawierających piesze wycieczki np: po górach czy jazdę na rowerze. Jeśli lubisz pływać upewnij się, że jest to częścią programu. Jest wiele miejsc do wyboru więc nie spiesz się z ich wyborem. Jeśli nie będzie ci się podobać nie wiele z tego wyniesiesz.

Wczasy odchudzające, spa

Szukaj także czegoś ekstra. Wiele spa i miejsc wczasów odchudzających mają coś ekstra co wpłynie na lepszy komfort. Niektóre mogą zawierać np: masaże. Będziesz chciała równie bardzo zrelaksować jak skupić na swoich celach fitness czy odchudzaniu. Stres może spowolnić każdą dietę, dlatego miła atmosfera jest istotna.