Terapie na cellulit

Szacuje się, że około 90% kobiet na świecie miało lub będzie mieć cellulit na pewnym etapie swego życia. Cellulit występuje najczęściej na udach i pośladkach i objawia się najczęściej grudkami i wgłębieniami w skórze. Ważną sprawą o której trzeba pamiętać jest fakt, że cellulit nie występuje tylko u osób z nadwagą i że może on pokazać się u osób szczupłych.

Terapie antycellulitowe

Niestety nie ma jednego pewnego lekarstwa na cellulit. Najlepszymi sposobami są zdrowa dieta oraz regularne ćwiczenia. Są jednak specjalistyczne terapie, które mogą pomóc w usuwaniu cellulitu. Tego typu terapie muszą być wykonywane dość regularnie przez określony okres czasu. Oto opis najpopularniejszych z nich.

terapie na cellulit

Endermologia - to maszyna, która powstała we Francji i była używana skutecznie przez 12 lat zanim pojawiła się w Ameryce w roku 1996. Dostarczają one nie inwazyjny, nie chirurgiczny mechanizm zdolny usuwać cellulit z ciała. Maszyna zawiera komorę próżniową, która jest odpowiedzialna za zasysanie zewnętrznych warstw skóry, kiedy to podwójne rolki masują tkankę łączną i grudki tłuszczu, tak aby nadać lepszy wygląd zewnętrzny skórze. Masaż pomaga rozluźnić grudki cellulitu pod skórą i poprawia cyrkulację krwi. Sesja trwa około 45 minut a wyniki mogą się pojawić już po 5 sesji. Pamiętać należy, że wyniki nie są na stałe i że cellulit może się znowu pojawić. Wszystko zależy od tego jak będziemy się odżywiać i jaki tryb życia prowadzić.

Liposukcja powierzchniowa - kontrowersyjna metoda wprowadzona w roku 1989. Powodem powstania była chęć ujędrniania skóry pacjentów, którzy stracili dużo kilogramów w krótkim czasie. W metodzie używane są małe tytanowe kaniule, które usuwają komórki tłuszczowe bliskie skóry. Jest to zabieg inwazyjny, skóra ulega drobnym uszkodzeniom. Procedura ta może spowodować katastrofalne skutki jak przebarwienia, obumieranie tkanki i widoczne unaczynienie tkanki jeśli jest nie wykonana prawidłowo. Dlatego należy koniecznie sprawdzić referencje chirurga, który będzie wykonywał zabieg.

Liposukcja laserowa - popularna procedura, podobna do zwykłej liposukcji z tym, że do usuwania komórek tłuszczowych używa się lasera. Zabieg liposukcji laserowej polega na delikatnym nacięciu miejsca gdzie znajdują się nadmiarowe komórki tłuszczowe. Właśnie w te miejsca wprowadzany jest promień lasera, który topi tkankę tłuszczową.

Zewnętrzne ultradźwięki - wraz z nadejściem odpowiedniej technologii usuwanie tłuszczu bez ingerencji skalpela stało się realne. Niestety ilość tłuszczu jaki można w ten sposób usunąć są niewielki. Kiedy ultradźwięki przykładane są do ciała z celulitem powodują osłabienie komórek tłuszczowych a nawet ich pękanie. Komórka tłuszczowa zostaje zniszczona a tłuszcz z niej wydobyty jest usuwany przez naturalne procesy w organizmie.

Mity terapii antycellulitowych

Oprócz wyżej wymienionych są jeszcze inne, które obiecują cudowne rezultaty, ale są niczym tylko dobrym chwytem reklamowym. Nie daj się skusić na żadne cudowne metody, szkoda na to pieniędzy.

Innym "cudownym" produktem są tabletki antycellulitowe. Nie ma żadnych dowodów na skuteczność tych metod. Niestety wiele ludzi stosuje tego typu suplementy mając nadzieje, że to coś pomoże.

Zanim sięgniesz po jakąkolwiek terapię upewnij się, że masz wystarczająco dużo informacji o niej.