Tabletki odchudzające

Na rynku jest wiele tabletek odchudzających. Wybierając te na, które nie potrzebna jest recepta należy dokładnie sprawdzić co to za preparat, jaki jest jego skład, kto jest producentem.

Wybór należy skonsultować z lekarzem a przynajmniej z farmaceutą. Większość takich tabletek to po prostu mieszanki ziół i witamin. Ważne jest jednak poznanie całego składu takich tabletek.

Ciężko oceniać wpływ niektórych ziół z punktu widzenia medycyny. Dlatego lekarze nie często przepisują zioła ze względu na to, że rzadko są medyczne dowody na ich działanie. Restrykcje co do produkcji takich leków są też dużo niższe co może wpływać na ich jakość i czy ten lek na pewno zawiera to co powinien.

tabletki odchudzające

Jeśli już zdecydujesz się na jakieś tabletki podejmij rozważną decyzję ze względu na swoje zdrowie. Jeśli dalej nie możesz się zdecydować zwróć się do lekarza lub farmaceuty. Ważna sprawa to żeby producent miał dobrą reputację i tu na pewno farmaceuta będzie mógł pomóc.

Przykładowe elementy tabletek odchudzających które mogą dać efekty:
- CLA - sprzężony kwas linolowy - ten kwas może zmniejszać ilość tłuszczu w ciele. Redukuje ilość tłuszczu kosztem przyrostu masy mięśniowej. Przykład: BIO CLA Z ZIELONĄ HERBATĄ.
- Wapno plus witamina D - badania pokazują, że przyjmowanie małej ilośći wapnia zwiększa tendencję do tycia.
- Diacyloglicerole - ten suplement zastępuje tłuszcz spożywany w pokarmach.
- Olej rybi - olej rybi może być skuteczny w odchudzaniu.

tabletki odchudzające

Tabletki odchudzające to na pewno nie jest sposób na szybkie odchudzanie jakby się mogło wydawać. Takie podejście może się odbić na zdrowiu. Należy je raczej traktować jako uzupełnienie diety i programu ćwiczeń mające na celu przyspieszenie procesu odchudzania. Inny problem to to, że niektóre z tabletek odchudzających pomogą schudnąc, ale jest to krótkotrwały efekt i może prowadzić do ponownego tycia po kuracji - efekt jo-jo.

Pamiętaj aby przed zakupem skonsultować to z lekarzem lub farmaceutą!