Sposoby na cellulit

Wiele jest kobiet mających zgrabną figurę z wyjątkiem cellulitu na udach, czy pośladkach. Powoduje to niechęć noszenia krótkich spodni i sukienek.

Cellulit to nic innego jak nazwa określająca komórki tłuszczowe zgromadzone tuż pod skórą, wypełnione tłuszczem, płynami i toksynami. Powodują, że skóra jest nierówna i nieatrakcyjna. Na skórze pojawiają się grudki, skóra wygląda jak twaróg. Zazwyczaj występuje on na udach i pośladkach. Kobiety z racji tego, że genetycznie są uwarunkowane do odkładania zapasów tłuszczu w okolicach bioder są zdecydowanie bardziej narażone na pojawienie się cellulitu. Nie ma co jednak się załamywać bo są sposoby na walkę z tym zjawiskiem. Spójrzmy na najbardziej popularne.

sposoby na cellulit

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta to najlepszy sposób na cellulit. Musisz zrozumieć, ża aby w 100% pozbyć się cellulitu musisz pozbyć się także tłuszczu z organizmu. Zapomnij o hamburgerach, frytkach, chipsach, czekoladzie, majonezie, ciastach i innych mocno przetworzonych pokarmach. Dobrze zbalansowana i zdrowa dieta opiera się na pokarmach pełnoziarnistych, białku oraz błonniku, witaminach, minerałach z warzyw i owoców. Spróbuj diety niskowęglowodanowej lub wysokiej w błonnik. Planuj dokładnie swoje posiłki w ciągu dnia i nigdy nie opuszczaj śniadań, bo to największy błąd jaki można zrobić. Najlepiej kiedy śniadanie jest mocno sycące, obiad jest równie sycący a kolacja jest najmniejszym posiłkiem z tych głównych. Jeśli tylko wystarczająco długo wytrzymasz przy zdrowej diecie na pewno zobaczysz efekty w postaci znikającego cellulitu.

sposoby na cellulit

Ćwiczenia

Według ekspertów od zdrowia i fitnessu bez ćwiczeń usuwanie cellulitu w naturalny sposób jest niemal niemożliwe. Najlepsze efekty dają ćwiczenia celujące w obszary dotknięte cellulitem jak np: ćwiczenia na uda. Bez siłowni więc raczej się nie obejdzie. Są jednak ćwiczenia siłowe, które można wykonywać w domu jak przysiady, wypady, wykopy itp. Jeśli nie przepadasz za siłownią, czy ćwiczeniami siłowymi pozostaje bieganie, czy szybkie chodzenie. Dobre na cellulit są także jazda na rowerze, czy pływanie.

sposoby na cellulit

Medycyna

Jeśli próbowałaś już powyższych metod i dalej masz wątpliwości co do tego jak poradzić sobie z cellulitem to warto skonsultować się z lekarzem. Są różnego rodzaju zabiegi medyczne i kosmetyczne, które są skuteczne w walce z cellulitem. O terapiach możesz się więcej dowiedzieć tutaj: terapie antycellulitowe.

Teraz pewnie myślisz ile czasu zajmie ci pozbycie się cellulitu. Wszystko zależy oczywiście od stopnia zaawansowania, ilości tłuszczu w organizmie, tego jaką dietę stosujesz i czy lubisz uprawiać jakiś rodzaj sportu. Jeśli jednak będziesz się trzymać zdrowej, dobrze zbalansowanej diety to wyniki powinny być widoczne już po miesiącu. Jeśli to nie pomoże skonsultuj się z trenerem fitnessu i być może on przypisze ci odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Bez wysiłku się jednak nie obejdzie, ale czego nie robi się dla ładnych ud.