Spalanie tłuszczu na bieżni

Bieżnie stały się najpopularniejszymi urządzeniami służącymi do spalania tłuszczu. Trening na bieżni może być mocno zróżnicowany dzięki zmieni prędkości, nachylenia, jednak wszystko to bazuje na bieganiu, które naturalnie jest najlepszym ćwiczeniem aerobowym świetnie nadającym się do spalania kalorii, tłuszczu. Wydawać się może, że trening na bieżni może być nudny, ale to kwestia modyfikowania go tak, aby się taki nie zrobił.

Trening na spalanie tłuszczu na bieżni

Można kupić bieżnię z tzw. strefą spalania tłuszczu, oznacza to, że ma ona wbudowane programy pozwalające najlepiej spalać tłuszcz w zależności od naszej wagi, wysokości, wieku, który wpływa na maksymalne tętno. Prawda jest taka, że ciało lepiej spala tłuszczu, przy średnim natężeniu treningu niż przy dużym, w którym spalane są głównie węglowodany.

Ciężko jest jednak wytypować jeden jedyny trening na spalanie tłuszczu, który będzie pasował dla każdego. Jest to niemożliwe dlatego, że każdy z nas jest inny i inny będzie trening, inne jego natężenie uzależnione od wieku, wagi, wzrostu itd. Mimo to przyjrzyjmy się jednemu takiemu programowi.

ćwiczenia na bieżni

Jest to 10 minutowy program. Zacznij od chodzenia, lekkiego joggingu, aby rozgrzać mięśnie przez minutę.

Następnie przez kolejną minutę idź przy zwiększonym nachyleniu o 1 stopień i średnim natężeniu ruchu.

Przy trzeciej minucie zacznij powoli biec zwiększając oczywiście prędkość bieżni.

W następnej minucie zwiększ prędkość bieżni, tak aby biec sprintem na zerowym nachyleniu bieżni.

Następną minutę spędź biegnąc lekko na mniejszej prędkości. Kontynuuj bieg na tym poziomie, średnim dla siebie, przez kolejne 2 minuty.

Teraz odpocznij, zmniejsz prędkość do poziomu umożliwiającego chodzenie, ale zwiększ nachylenie do 2 stopni.

Po upływie minuty obniż nachylenie do zera i zwiększ prędkość do poziomu sprintu.

Ostatnia minuta to bieg na średnim poziomie natężenia a ostanie pół minuty to spokojny chód mający za zadanie ochłodzić mięśnie.

Kalorie spalane na bieżni odpowiadając mniej więcej tym spalanym biegając na dworze w naturalnych warunkach. Na bieżni również można odwzorować naturalne wzniesienia poprzez zwiększanie nachylenia. Jeśli chodzi o kalorie spalane podczas biegania to więcej na ten temat znajdziesz tutaj: kalorie spalane podczas biegania .

To by było na tyle jeśli chodzi o spalanie tłuszczu na bieżni. Więcej na tema spalania tłuszczu i strefie spalania tłuszczu „fat burning” dowiesz się w artykule:
fat burning. A teraz bierz się do roboty i wskakuj na bieżnie, aby spalić ten nadmiar tłuszczyku w twoim ciele.