Skóra po odchudzaniu

Luźna lub zwisająca skóra to bardzo powszechny skutek uboczny szybkiego odchudzania, kiedy szybko tracimy kilogramy. Taką skórę możemy próbować ujędrnić domowymi sposobami, ale także możemy stosować odpowiednie kosmetyki a w ostateczności sięgnąć po zabieg chirurgiczny.

Poza niezbyt estetycznym wyglądem otyłość związana jest z wieloma chorobami. Lecz szybkie odchudzanie nie jest pozbawione skutków ubocznych. Pozytywnym efektem jest oczywiście lepszy wygląd oraz zmniejszenie ryzyka chorób układu krwionośnego, cukrzycy. Z drugiej strony mamy jednak negatywne efekty jak nadmiar skóry, rozstępy, czy zaburzenia jedzenia.

skóra po odchudzaniu

Z zaburzeniami jedzenia można sobie dość łatwo poradzić. Gorzej jest ze zwisającą skórą. Luźna skóra zazwyczaj powstaje na ramionach, brzuchu i udach, gdzie skóra rozciągnięta przez tkankę tłuszczową nie ma odpowiedniego czasu aby się napiąć. Jest to typowe u osób z dużą nadwagą, które w szybkim tempie się odchudziły. Taką skórę można próbować ujędrnić, ale wszystko zależy od tego ile jej jest. Jeśli jest jej dużo to raczej nie obędzie się bez zabiegu plastycznego.

Ujędrnianie skóry po odchudzaniu

Aby tego dokonać potrzebujesz cierpliwości i czasu, aby codziennie pielęgnować skórę. Jeśli można tego dokonać bez operacji to jest to najlepszy sposób. Oto sposoby na to jak można tego dokonać.

1. Ujędrnij mięśnie

Jędrne mięśnie są niezbędne, aby zmniejszyć efekt luźnej skóry. Osoby z jędrnymi mięśniami nie mają żadnej zwisającej skóry, więc jest to znak, że jest to dobra droga. Stosując odpowiednie ćwiczenia siłowe i aerobowe po kilku miesiącach na pewno zobaczysz poprawę, skóra będzie bardziej napięta bo i mięśnie będą zajmować nieco więcej powierzchni, będą bardziej jędrne.

2. Sprawdź dietę

Stan skóry zależy w dużej mierze od naszej diety. Aby pomóc skórze należy włączyć do niej zdrowe pokarmy. Unikaj przetworzonego jedzenia, jedz dużo warzyw i owoców, które zawierają dużo witamin wpływających na to jak wygląda nasza skóra. Nie pij alkoholu i kofeiny.

3. Używaj kosmetyków ujędrniających skórę

Jest wiele dostępnych na rynku środków. Większość z nich wpływa na produkcję kolagenu tak, aby zwiększyć elastyczność skóry.

4. Zabieg chirurgiczny

To powinna być ostatnia deska ratunku, ale w wielu przypadkach będzie to jedyne sensowne rozwiązanie. Zanim się zdecydujesz się na zabieg dowiedz się jakie są zagrożenia itd.