Czy pijesz wystarczającą ilość wody?

Większość ludzi nie ma pojęcia jak dużo wody powinni pić i nie pije jej wystarczająco dużo. Bez wody organizm uległ by zatruciu poprzez toksyny, czy inne efekty uboczne metabolizmu.

Picie wody

Woda jest kluczowa dla poprawnego trawienia i metabolizmu. Zawiera wartości odżywcze i tlen, reguluje temperaturę ciała, "nasmarowuje" nasze stawy co jest istotne jeśli masz chroniczne problemy z mięśniami i kościami, czy jesteś aktywny fizycznie. Potrzebujemy wody do oddychania, tracimy codziennie około pół litra przez samo wydychanie.

Jako rezultat picia niedostatecznej ilości wody część ludzi ma problemy z nadwagą, słabymi mięśniami, toksynami w ciele, bólami w stawach i utrzymaniem odpowiedniej ilości wody w organizmie.

Picie odpowiedniej ilości wody jest jednym z kluczy do zrzucenia wagi. Jeśli ludzie chcący zrzucić wagę nie piją wody, ich ciało nie może przetworzyć spożywanego w pokarmach tłuszczu, który zostaje odłożony w organizmie.

Powinno się wypijać do 10 szklanek wody dziennie a osoby z nadwagą, ćwiczące dużo czy żyjące w gorącym klimacie nawet więcej. Picie wody powinno być rozłożone w ciągu całego dnia, wliczając w to wieczór. Zbyt częste picie wody jest niedobre, nigdy nie pij więcej niż 3 litry wody dziennie. Jeśli masz zamiar zwiększyć znacząco spożycie wody w celu zrzucenia wagi skonsultuj to z lekarzem.

Picie wody

Jest różnica między czystą wodą a napojami zawierającymi wodę. Woda to woda. Oczywiście może ją zdobyć jedząc owoc, pijąc napój, piwo, kawę czy herbatę. Niestety mimo, że te napoje zawierają wodę zawierają także substancje, które mogą nie być zdrowe i mogą niwelować zalety wypitej wody. Napoje mogą bardziej zatruć ciało niż je oczyścić. Także jeśli chcesz zrzucić wagę i masz zamiar wypić jakiś słodki napój lepiej pomyśl o wypiciu wody. Na pewno lepiej oczyści twój organizm z toksyn a także lepiej ugasi twoje pragnienie.