Paznokcie żelowe

Jak wiadomo zadbane paznokcie kobiety są ozdobą kobiecej dłoni. Modelowanie paznokci poprzez metodę żelową jest świetnym sposobem na piękne paznokcie dla kobiet, które mają słabe paznokcie, których z różnych przyczyn nie mogą utrzymać w dobrej kondycji. Paznokcie są wzmacniane lub przedłużane za pomocą nowoczesnych materiałów. Może to być żelowanie bezpośrednio na płytce czy też przedłużanie żelem na tipsie lub formie.

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe to metoda światłoutwardzalna wobec czego niezbędna jest lampa UV. Najistotniejsze jest prawidłowe nałożenie żelu oraz postępowanie przy utrwalaniu - chodzi o to, żeby nie rozlać nałożonego żelu. Żel powinno się utwardzać pod lampą około 3 minut.

Rodzaje żeli:

- żele jednofazowe - najprostsze w użyciu i najbardziej popularne. W przypadku żeli jednofazowych każdą kolejną warstwę paznokcia tworzymy z tego samego żelu.
- trójfazowe - każda z 3 warstw tworzona jest z innego żelu. Nie wolno pomylić kolejności lub pominąć jednego z żeli.

Wyrożniamy 3 metody tworzenia paznokci żelowych

- żel bezpośrednio na naturalną płytkę - idealne dla osób wolących naturalne paznokcie, ale mających pewne problemy z ich pękaniem. Dzięki żelowi można zabezpieczyć płytkę paznokcia przed urazami.
- żel kładzony na tips - metoda ta głównie służy wydłużaniu paznokci o 2/3 długości.
- żel na formę - to metoda dla osób, dla których ciężko jest dobrać odpowiedni tips. Wymagane jest tu duże doświadczenie osoby wykonującej zabieg.

Paznokcie żelowe

Dzięki metodzie żelowej paznokcie będą miały dalej naturalny wygląd. Jedną z wad tej metody jest trwałość paznokci, żelowe są bardziej podatne na uszkodzenia niż paznokcie akrylowe. W tej metodzie bardzo duże znaczenie ma jakość żelu - cena żelu jest proporcjonalna do jakości. W przypadku zastosowania słabego żelu może wystąpić podchodzenie powietrza pod paznokieć, odpadanie warstw żelu.Tipsy żelowe nie tylko upiększają dłonie lecz także mogą być swoistego rodzaju terapią dla paznokci. Szczególnie polecane osobom obgryzającym paznokcie czy skórki. Tipsy zabiezpieczają paznokcie dzięki czemu płytka ma szansę urosnąć. Żeby paznokcie żelowe miały cały czas ładny wygląd trzeba co jakiś czas usunąć odrosty. Taki zabieg korygujący trwa o wiele krócej.

Przykładowy zabieg tipsów żelowych

Zabieg zakładania tipsów wykonuje się bardzo starannie tak aby nie narazić płytki paznokcia na zniszczenia. Po zdjęciu tipsów paznokcie pozostają zdrowe i nie są zniszczone.

W skład zabiegu wchodzi:
- dezynfekcja dłoni swoich oraz klientki
- maniucure paznokci
- przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu
- przyklejenie tipsa
- opracowanie tipsa oraz nadanie kształtu zgodnie z uznaniem klientki
- nałożenie żelu
- wtopienie ozdób
- nałożenie oliwki pielęgnacyjnej