Pasy odchudzające, wyszczuplające

Na rynku pojawiły się pasy odchudzające. Jest ich szeroki wybór np: wibrujące, masująco-wibrujące, z funkcją sauny itp. Producenci piszą, że stosowanie pasa wyszczuplającego pomaga w spalaniu zbędnych kalorii, obniżeniu wagi oraz przyspieszeniu metabolizmu. Dodatkowo powstały efekt pocenia poprawia cyrkulację a to ma wpływ na metabolizm.

Niestety nie jest tak kolorowo jak producenci obiecują a te obietnice nie są potwierdzone żadnymi badaniami. Po pierwsze pas wyszczuplający działa tylko i wyłącznie na część ciała, na którą go stosujemy. Stosując tylko pas na np: brzuch i udo nie schudniemy całościowo. Leżąc na kanapie z pasem wyszczuplającym (nie ćwicząc przy tym, nie stosując diety oraz kremów wyszczuplających) jeszcze nikt nie spalił kalorii ani nie przyspieszył mu się metabolizm.

pasy odchudzające

Metabolizm to wszystkie reakcje chemiczne zachodzące w organizmie. Dzięki nim kalorie zamieniane są w energię. Metabolizm można przyspieszyć poprzez wysiłek fizyczny i odpowiednią dietę bogatą w błonnik, witaminy i minerały. Samo ciepło działające na skórę nie zwiększy nam metabolizmu. Jeśli by tak było to w lecie chudlibyśmy od samego leżenia na słońcu.

Jednak zastanawiamy się jak to działa?

Działanie to polega na wprowadzaniu wierzchniej warstwy tkanki, mięśni w wibrację. Przez to część ciała, na którą stosujemy pas podgrzewa się, co powoduje lepsze ukrwienie tej części ciała, co z kolei powoduje lepsze dotlenienie tej konkretnej części ciała. Pas działa jak masaż. Tkanka tłuszczowa jest rozmasowywana co rzeczywiście może dać efekt zmniejszenia cellulitu. Zauważalne jest także, że np: udo jest mniej opuchnięte, gładsze i możemy powiedzieć, że jędrniejsze.

Stosowanie pasów wyszczuplających jest metodą bardzo prostą i łatwą w użyciu. Jednak jeżeli chcemy widzieć efekty w spadku wagi a nie tylko w poprawie wyglądu skóry to wspomóżmy się ćwiczeniami oraz odpowiednią dietą. Pasa nie należy nosić non stop. Skóra musi oddychać. Podczas stosowania pasa należy uzupełniać ubytek wody w organizmie.