Odchudzanie przez chodzenie

Chodzenie może być świetnym ćwiczeniem fitness. Szybkie chodzenie daje niemal takie same efekty jak bieganie i to bez żadnego obciążania stawów. Oczywiście ilość spalanych kalorii jest niższa podczas chodzenia, ale mimo wszystko jest ona całkiem spora. Poza tym spacer w ładny, nawet mroźny dzień potrafi dodać nam dużo chęci do życia. Co więc możemy zrobić, żeby częściej chodzić?

Zaplanuj spacery

Wybierz sobie kilka dni w tygodniu, w których będziesz spacerować i pamiętaj żeby trzymać się tego plany. Każdego tygodnia zwiększaj nieco intensywność spaceru. Możesz to zrobić na różne sposoby jak, dłuższy spacer, mocniejsze tempo, dodatkowy ciężar jak plecak. Dzięki temu szybciej będziesz spalać kalorie.

odchudzanie przez chodzenie

Spaceruj żwawo

Staraj się chodzić żwawo, tempo powinno być takie, że trudno by ci było prowadzić konwersację bo brakowało by ci tlenu. Oczywiście nie należy przesadzać w drugą stronę bo może to okazać się szkodliwe, zwłaszcza jeśli będzie to tempo poza twoim aktualnym poziomem fitness. Po prostu idź na tyle szybko, aby podnieść puls serca i spowodować lekkie pocenie.

odchudzanie przez chodzenie

Bieżnia kontra chodzenie na dworze

Podczas lata i wiosny oczywiście lepiej jest spacerować na zewnątrz. Dzięki temu lepiej dotlenisz swój organizm no i oczywiście słońce wpłynie na twoje lepsze samopoczucie. Chodząc na zewnątrz warto zainwestować w krokomierz, który powie ci jaki dystans został przebyty. W zimie jednak kiedy jest zimno warto rozważyć chodzeni po bieżni. Pozwala to na trzymanie się wyznaczonego wcześniej planu nawet kiedy pogoda nie zachęca do wyjścia na dwór. Bieżnia oczywiście pozwala na dobre odwzorowanie naturalnego chodzenia poprzez zwiększanie tempa, czy nachylenia bieżni.

Włącz sobie muzykę

Są nawet specjalne albumy stworzone go chodzenia, pozwalają na trzymanie odpowiedniego tempa podczas spaceru. Staranie się utrzymania tempa w muzyce będzie nie tylko korzystne, ale nawet może spowodować, że trening będzie ciekawszy.

Bezpieczeństwo

To oczywiście ważny aspekt, zwłaszcza jeśli idziemy wzdłuż drogi uczęszczanej przez samochody. Pamiętaj, aby ściszyć muzykę na tyle, aby słyszeć samochody lub rowery. Dodatkowo podczas chodzenia w porach nocnych pamiętaj o założeniu czegoś odblaskowego.

Spacery z psem

Posiadanie psa to świetny sposób na trzymanie się zaplanowanych spacerów, nie będzie tu mowy o tym, że jutro to zrobię, dzisiaj mi się nie chce.