Masaż na cellulit

Problem cellulitu dotyka wielu kobiet niezależnie od wagi i wieku. Niestety jedyną receptą na jego pozbycie się są zdrowa dieta oraz regularne ćwiczenia. Potrzebna do tego jest spora cierpliwość. Oczywiście większość z nas chce natychmiastowych rezultatów.

Masaże antycellulitowe nie spowodują, że magle zniknie cały cellulit z twego ciała. Jest to jednak dość efektywna metoda walki z cellulitem, która na pewno nie zaszkodzi. Chcesz poznać techniki masażu na cellulit? Jeśli tak to czytaj dalej.

Masaż na cellulit

Jak wykonywać masaż na cellulit?

Masaże mogą być efektywną metodą tylko i wyłącznie jeśli wykonujemy je dokładnie, regularnie a najlepiej jeśli połączymy je razem z dowolną formą ćwiczeń na cellulit. Możesz tego spróbować samemu w domu albo skierować się do specjalistów na masaże np: w centrach SPA. Zanim jednak podejmiesz się takich masaży dobrze jest poznać mechanizm stojący za nimi. Technika zawiera rozluźnienie masy cellulitowej, tak aby przyspieszyć usuwanie tłuszczu oraz spowodować, że skóra wygląda lepiej. Oto kroki jakie należy podjąć podczas masażu.

Krok 1

Należy zacząć od kupna dobrego kremu na cellulit, który sprawi, że cały proces masażu będzie dużo prostszy. Krem można dodatkowo zmieszać z różnego rodzaju olejkami. Taką miksturę zastosuj bezpośrednio na część ciała dotkniętą cellulitem.

Masaż na cellulit

Krok 2

Zacznij masaż. Z pomocą kciuka, palca wskazującego oraz dłoni zacznij masować ruchem kołowym jednocześnie naciskając. Cały proces jest zbliżony do wyrabiania ciasta.

Krok 3

Podczas masażu staraj się naciągać tłuste kawałki pod skórą w każdym kierunku. Cały masaż jeśli wykonuje się samemu można zamknąć w 10 minutach.

Masaż antycellulitowy nie jest niczym skomplikowanym jeśli tylko pozna się prawidłową technikę jego wykonywania. Nie tylko przyspieszy on spalanie tłuszczu pod skórą, ale poprawi krążenie krwi i dzięki kremom pozwoli uwolnić toksyny zgromadzone w masowanym rejonie ciała.