Leczenie cellulitu

Cellulit jest niczym innym jak tłuszczykiem pod skórą, który sprawia, że uda i pośladki wyglądają nieswojo. Grudkowaty tłuszcz można znaleźć zaraz pod skórą. Jego występowanie jest niezależne od wieku to kobiety po 30 są bardziej narażone na jego pojawienie się.

Sposoby na cellulit

Więc w jaki sposób pozbyć się cellulitu? Najlepiej jest oczywiście w ogóle do niego nie dopuścić poprzez stosowanie zdrowej i naturalnej diety oraz regularnych ćwiczeń. Jeśli jednak jest już za późno to warto zastanowić się nad jedną z metod jego usuwania. Przejrzyjmy najpopularniejsze z nich.

leczenie cellulitu

Mezoterapia

Często uznawana za pierwszą deskę ratunku w walce z cellulitem. Procedura polega na wstrzykiwaniu płynu zawierającego minerały, witaminy, aminokwasy i inne zaraz pod skórę w miejscach dotkniętych cellulitem. Pomaga to podobno w cyrkulacji krwi oraz w rozpuszczaniu cellulitu. Metoda ta może dać naprawdę dobre wyniki i może usunąć cellulit na długo.

leczenie cellulitu

Kremy antycellulitowe

To kolejny popularny sposób na cellulit. Kremy są w łatwy sposób przyswajane przez skórę. Pomagają one w rozbijaniu komórek tłuszczowych, co zmniejsza cellulit. Poza tym stymulują one produkcję kolagenu, który wzmacnia skórę. Gąbkowata skóra z cellulitem po regularnym stosowaniu kremów zaczyna wyglądać dużo lepiej, nabiera jędrności. Efektów można się spodziewać już po 4 tygodniach stosowania. Kremy tego typu najczęściej zawierają kofeinę, wyciągi z ziół, kwiatów.

Masaż

Masaże obszarów ciała dotkniętych cellulitem mogą być dobrym sposobem na zmniejszenie cellulitu. Jest to niedrogi i przyjemny sposób na jego pozbycie się. Jeśli masaż jest wykonywany prawidłowo i regularnie powoduje on lepsze krążenie w masowanym obszarze ciała. To z kolei powoduje przenoszenie zgromadzone tłuszczu w inne części ciała. Kierunek wykonywania masażu to od łydek w kierunku pośladków.

Spodenki na cellulit

Spodenki działają na zasadzie uciskania, tarcia skóry z cellulitem. Ich producenci twierdzą, że jeśli są one regularnie noszone pod normalnymi ciuchami przez określony okres czasu to mogą one zmniejszyć cellulit.

Terapia laserowa

Terapia laserowa to skuteczny zabieg polegający na wytapianiu przez laser komórek tłuszczowych pod skórą. Impulsu laserowe są wysyłane w kierunku obszarów skóry z cellulitem. Laser przechodzi przez skórę i powoduje zwiększenie krążenia w tkankach pod skórą. To w połączeniu z ciepłem wytworzonym przez laser przyspiesza rozpadanie komórek tłuszczowych. Następnie ciało ulega ochłodzeniu, po czym jest masowane, aby rozsmarować resztki cellulitu pod skórą. To pozwala przywrócić zdrowy wygląd pośladkom i udom.

Niewątpliwie ta metoda może dać rezultaty, niestety jej kosztu są dość wysokie. Taki zabieg może kosztować nawet kilkaset złotych a wymaganych jest przynajmniej kilka lub kilkanaście sesji w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu.