Kremy odchudzające

Jednym z wielu środków odchudzających są kremy wyszczuplające. W świecie odchudzania są czymś nowym i nie wszyscy wierzą w ich działanie. Jednak mogą się okazać jedną z wielu skutecznych i nowoczesnych opcji jakie dostarcza dzisiaj rynek w dziedzinie odchudzania.

Zastanawiasz się jak one działają? Cellulit, nazywany także skórką pomarańczową, jest to problemem który dotyczy większości z nas. Niekoniecznie musi być powiązany z nadwagą. Osoby szczupłe też dotyka ten problem. Przyczyn jego powstawania jest wiele. Mogą to być uwarunkowania genetyczne, mała aktywność fizyczna, złe nawyki żywieniowe, picie dużej ilości kawy i palenie papierosów, noszenie zbyt obcisłych ubrań a także antykoncepcja hormonalna. Wśród kremów odchudzających, są takie które skutecznie redukują efekt skórki pomarańczowej, inne mogą wpływać na obniżenie apetytu, jeszcze inne modelować sylwetkę i poprawiać wygląd skóry.

O specyfice działania kosmetyków wyszczuplających decydują składniki jakie zawierają:

Kofeina - przyspiesza krążenie krwi w naczyniach włosowatych, pozytywnie wpływa na aktywność enzymu lipazy, który odpowiada za rozkład trójglicerydów (zbity tłuszcz) do wolnych kwasów tłuszczowych.

Ekstrakt z bluszczu - przyspiesza metabolizm skóry i odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, usprawnia krążenie.

Ekstrakt z głogu - przyspiesza rozkład trójglicerydów do wolnych kwasów tłuszczowych, wzmacniając tym samym spalanie tłuszczu.

Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego - poprawia elastyczność, umacnia naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu rozstępów i wygładza już istniejące.

Wyciągi z alg - zwiększają aktywność dzięki zawartości jodu i powodują, że naczynia są mniej przepuszczalne.

Wyciąg z kasztanowca - uszczelnia naczynia krwionośne, ma właściwości przeciwzapalne.

L-Karnityna - ułatwia spalanie nadmiaru tłuszczu i usuwanie produktów ubocznych przemiany materii.

Dzisiaj na rynku istnieją tak nowoczesne kremy, które zawierają również związki tj. kolagen czy elastyna poprawiające gładkość, jędrność i elastyczność skóry oraz oprócz działania redukującego tkankę tłuszczową również głęboko nawilżają i odświeżają skórę. Są kremy termoaktywne, które rozgrzewają skórę oraz kremy z czynnikiem chłodzącym.

Badania przeprowadzone na grupie kobiet pokazały redukcję tłuszczu o 50 % większą niż u kobiet, które ich nie stosowały. Dodatkowy pozytywny efekt daje długotrwałe wmasowywanie preparatu co pozwala na dokładne wchłonięcie się preparatu do skóry. Skomplikowana natura cellulitu powoduje, że nie wystarczy stosować kremy. Aby ich działanie było efektywne należy kurację wspomagać ćwiczeniami na daną część ciała, którą smarujemy oraz odpowiednią dietą. Substancja podczas ćwiczeń aktywnie przyspiesza spalanie tłuszczu. Niestety wymagają konsekwencji w stosowaniu. Należy je regularnie wmasowywać w zagrożone miejsca gł. są to uda, pośladki i talia.

Należy pamiętać, że nie ma potwierdzonych tez na efektywność działania kosmetyków wyszczuplających. Stosując same kremy nie możesz liczyć na ekstremalny spadek swojej wagi. Kremy są dopełnieniem ćwiczeń i odpowiedniej diety.