Kremy na cellulit

Cellulit jest czymś czego obawia się wiele kobiet i jest to słuszna obawa. O ile nie posiadasz idealnej figury lub nie jesteś bardzo szczupła to niewątpliwie pojawienie się cellulitu w okolicach brzucha, pośladków czy ud jest niemal nieuniknione.

Cellulit to nic innego jak tłuszczyk odkładający się pod skórą, który sprawia że skóra jest grudkowata. Jedynym prawdziwym lekarstwem na to zjawisko jest zdrowa dieta pozbawiona przetworzonego jedzenia oraz regularne ćwiczenia. Jednak są produkty, które mogą ci pomóc w walce z objawami cellulitu i do takich można zaliczyć kremy antycellulitowe. Czy są one naprawdę skuteczne to już inna sprawa.

kremy na cellulit

Przegląd kremów na cellulit

Kremy antycellulitowe działają na cellulit ograniczając odkładanie się tłuszczu oraz wpływając na przyspieszenie procesów jego spalania. Wiele kremów zawiera składniki jak zielona herbata, antyutleniacze, liposomy i peptydy, które mają ponoć wpływać na lepszą cyrkulację krwi w miejscach stosowania. Inne z kolei usuwają nadmiar toksyn i tłuszczu z organizmu. Dlatego opisanie dokładnej roli kremów jest trudne bo każdy z nich działa nieco inaczej.

Dużo się mówiło o kremie antycellulitowym z pieprzem cayenne. Niestety mimo, że pieprz ma wiele zalet zdrowotnych jego wpływ na leczenie cellulitu jest raczej bardzo wątpliwy. Są produkty, które nie działają a stają się mimo to popularne dzięki odpowiedniej reklamie. Zdarza się także, że jeden krem działa na jedną osobę a na drugą już niestety nie. Dobranie odpowiedniego kremu jest więc sprawą osobistą. Jednak jedno jest pewne, odpowiednio dobrany krem antycellulitowy może dać dobre rezultaty w leczeniu cellulitu, jeśli tylko jest stosowany w odpowiednich ilościach i regularnie.

kremy antycellulitowe

Oto kilka kremów, które są skuteczne:

Krem antycellulitowy Revitol
Jest to jeden z najlepszych kremów na cellulit i co najważniejsze gwarantuje brak efektów ubocznych bo składa się w 100% z naturalnych składników. Poza tym ładnie pachnie i nie jest lepiący co ułatwia jego nakładanie.

Krem antycellulitowy Nivea
Zawiera naturalny ekstrakt z kwiatów Lotusa oraz L-karnitynę. Gwarantuje poprawę wyglądu już po 2 tygodniach stosowania.

Krem antycellulitowy Avon
To kombinacja dwóch rewelacyjnych formuł, które dają świetne wyniki.

Oczywiście są inne kremy, które warto spróbować. Dodatkowo co rusz pojawiają się nowości, które mogą mieć lepsze właściwości od poprzedników.

Przy stosowaniu kremów pamiętać należy oczywiście o zmianach w jedzeniu oraz ćwiczeniach. Samo stosowanie kremów nie rozwiąże problemu, może oczywiście pomóc w leczeniu już powstałego cellulitu ale żeby na zawsze się go pozbyć potrzebne są zmiany w sposobie życia. Zacznij więc od zmian w swojej diecie oraz spróbuj ćwiczyć regularnie a kremy na pewno pomogą ci pozbyć się cellulitu raz na zawsze.