Koktajle proteinowe

Jeśli chcesz schudnąć to warto zastanowić się nad koktajlami proteinowymi. Jest wiele przepisów dzięki czemu ich picie szybko ci się nie znudzi.

Sproszkowane białko z serwatki jest głównym składnikiem koktajli proteinowych. Dlatego koktajle wysokobiałkowe mogą swobodnie być spożywane przez wegetarian. Wraz ze wzrostem popularności różnych odmian diety opartej na spożyciu protein wrosła także popularność koktajli proteinowych.

koktajle odchudzające

Ogólnoświatowy trend w dietach zmierza w kierunku diety nisko-węglowodanowych i bogatych w białko. Odpowiednio duże spożycie białka w ciągu dnia może być czasem kłopotliwe, dlatego z pomocą przychodzą nam koktajle proteinowe, które są bardzo łatwe w przygotowaniu. Jest to kompletne źródło białka, prawie bez tłuszczy. Pozwala na lepszą kontrolę apetytu i głodu.

Jak koktajle proteinowe pomagają w odchudzaniu?

- podstawowym powodem, jest to, że białka wymagają większego nakładu energii podczas trawienia. Dzięki temu nasze ciało spala więcej kalorii podczas procesów trawiennych.

- absorpcja glukozy jest na niższym poziomie, poziom insuliny też jest niższy, co w ostateczności powoduje większe spalanie tłuszczy.
- białko daje uczucie sytości na dłużej.
- białko jest głównym budulcem mięśnie, większa masa mięśniowa to z kolei wyższy metabolizm i szybsze spalanie kalorii.

Jak przygotować koktajl proteinowy?

Przepis 1. Najprostszy koktajl proteinowy
Składniki
- 2 łyżki czystego sproszkowanego białka
- pół szklanki mleka
- 8 kostek lodu
- 1 łyżeczka cukru
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

Przepis 2. Koktajl bananowy
Składniki
- 1 banan
- 2 łyżki czystego sproszkowanego białka
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- 4 kostki lodu
- pół szklanki mleka

Przepis 3. Czekoladowo-truskawkowy
Składniki
- 2 łyżki sproszkowanego białka o smaku czekolady
- 5 kostek lodu
- 10 truskawek
- pół szklanki lodu

Jak widać kombinacji może być dowolnie wiele i tylko od nas zależy jak smakować będzie koktajl. Koktajle można robić z mlekiem lub z wodą. Zanim jednak zaczniesz je stosować skonsultuj się ze specjalistą dietetykiem. Pamiętaj, że zbyt duże spożycie koktajli proteinowych, a więc i białka, może być dla ciebie szkodliwe, zwłaszcza jeśli masz problemy z nerkami.