Koktajle odchudzające

Praktycznie każdy z nas chce schudnąć i mieć idealną figurę. Można tego dokonać na wiele sposobów jak ćwiczenia, dieta, zmiana nawyków żywieniowych, czy nawet leki. Zobaczmy czym są koktajle odchudzające, czy działają, jak działają i czy prosto jest je zrobić w domu.

Obecnie większość ekspertów zaleca osobom, które chcą schudnąć stosowanie koktajlów proteinowych. Można je kupić gotowe w formie proszku, do wyboru są różne smaki. Można je rozpuszczać w wodzie lub mleku. Koktajle proteinowe ze względu na dużą zawartość białka uznawane są za najlepsze koktajle odchudzające, które naprawdę działają.

koktajle odchudzające

Koktajle należy jednak dobierać osobiście, gdyż ich skuteczność może być różna dla różnych osób. Dieta bazująca na koktajlu ma przecież zapewnić ci wszystkie minerały i witaminy, których nie dostarczysz z normalnych posiłków. Ważną sprawą jest to, aby koktajl nie pozostawiał cię z uczuciem głodu.

Do wyboru jest wiele koktajli, różniących się smakiem, ale także zastosowaniem. Niektóre z nich pomogą ci jedynie zaspokoić potrzeby energetyczne, inne z kolei dadzą ci uczucie sytości.

Przykłady koktajli

Podane koktajle można przyrządzić samemu w domu. Potrzebny będzie przede wszystkim mikser i składniki z przepisu.

Koktajl 1 - koktajl mleczny, jest to tylko suplement i nie powinien zastępować posiłku.
Składniki
- pół marchwi
- cztery owoce papai
- szklanka mleka
- czarny pieprz
- odrobina soli

Koktajl 2 - koktajl z wodą, przyprawy tylko dla smaku, nie należy przesadzać z ich ilością.
Składniki
- ugotowany szpinak
- ugotowana kapusta
- szklanka wody
- czarny pieprz
- odrobina soli

Koktajl 3 - koktajl z mlekiem, rekomendowany osobom chcącym schudnąć. Dzięki mleku zmniejsza uczucie głodu na dłużej.
Składniki
- półtora jabłka
- pół banana
- szklanka mleka
- czarny pieprz
- odrobina soli

Mam nadzieje, że te informacje wprowadziły cię w tematykę koktajli odchudzających. Ważne, aby nie zaczynać diety bazującej na koktajlu odchudzającym bez konsultacji z lekarzem,