Kawa odchudzająca

Dla niektórych poranek bez kawy jest niewyobrażalny. Większość z nas rozpoczyna dzień od kawy. Czy zastanawialiśmy się dlaczego i jaki ma to wpływ na nasze zdrowie? Czy wpływa to na naszą wagę?

Najnowsze wyniki badań mówią, że kawa nie tylko nie szkodzi ale dodaje nam dodatkowej energii. Potrzebujemy kawy aby się pobudzić gdyż żyjemy w ciągłym biegu. Ten tryb życia powoduje, że się nie wysypiamy i jesteśmy ciągle zmęczeni. Wyzwolona energia przyczynia się do zwiększenia metabolizmu co pozwala spalić większą ilość kalorii - czyli może pomóc w zrzuceniu nadmiernej wagi. Dzięki kawie mamy też mniejszy apetyt. Podsumowując powyższe możemy śmiało stwierdzić, że sama kawa ma właściwości odchudzające.

Kawa odchudzająca

Picie samej kawy nie szkodzi. Jednak jest kilka haczyków. Picie kawy z dużą ilością różnych dodatków tj. cukier, tłuste mleko, przyprawy do kawy, lody, likiery smakowe - jest totalnie niezdrowe i wysokokaloryczne. Mleko w kawie jest wtedy pożyteczne gdy jest ono chude. Pozwala nawet zatrzymać niektóre pierwiastki, które kawa wypłukuje z organizmu. Pijąc duże ilości kawy musimy pamiętać o uzupełnianiu magnezu, potasu i sodu. Tutaj popularne są preparaty w tabletkach.

Często zdarza nam się również podjadać do kawy słodkie smakołyki, które niestety nie pomogą nam na naszą nadwagę. Pijąc kawę, oprócz wypłukiwania minerałów z organizmu, również go odwadniamy - należy wówczas uzupełniać niedobór wody. Niegdyś twierdzono, że kawa ma negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego serca. Dzisiaj już tak się nie uważa. W przypadku chorób układu pokarmowego - kawa może szkodzić. Wówczas należy ograniczyć jej spożywanie.

Kawa odchudzająca

Ostatecznie "mała czarna" do zdrowego posiłku pita od czasu do czasu -nie zaszkodzi a nawet może przyczynić się do lepszego samopoczucia. Należy pić ją z umiarem i nie traktować jej jako lekarstwo na zmęczenie i stres.