Jędrny biust, dekolt

Nie ma znaczenia, czy jest duży, czy mały, tylko, w jakiej jest kondycji. Piękne piersi to piersi sprężyste, o gładkiej i elastycznej skórze. Każda z nas będzie mogła się takimi pochwalić, pod warunkiem, że w porę zacznie o nie dbać.

Jędrny biust

Delikatną, wrażliwą skórę na biuście trzeba pielęgnować już od wczesnej młodości. Początkowo wystarczy raz w tygodniu wklepywać w biust balsam nawilżający. Zbliżając się do trzydziestki, warto sięgnąć po kosmetyki przeznaczone specjalnie do biustu. Zawierają one ujędrniające olejki roślinne, wyciągi roślinne (m.in. z miłorzębu czy żeń-szenia), aminokwasy i proteiny. Jeśli zauważysz, że skóra biustu traci napięcie, sięgnij po silniejsze kosmetyki - w formie ampułek czy serum. Dzięki mocno skondensowanym składnikom aktywnym (m.in. ekstraktom roślinnym, białkom zbóż, aminokwasom) pobudzają mechanizmy naprawcze skóry. Serum możesz nakładać na biust nawet dwa razy dziennie. Ampułki stosuj zgodnie z zaleceniami producenta, wmasowując zawartość fiolki kolistym ruchem od podstawy biustu do środka, omijając brodawki. Pielęgnuj piersi w ten sposób przez kilka tygodni.

Piersi lubią chłód

Warto o tym pamiętać podczas kąpieli i jak najczęściej polewać je naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Strumień chłodnej wody pobudza krążenie, co w efekcie przyczynia się do poprawy napięcia skóry. Ponieważ w skórze biustu niewiele jest gruczołów łojowych, szybciej się przesusza i pierzchnie. Dlatego raz w tygodniu warto zrobić delikatny peeling (najlepiej skorzystać z takiego do tW'arzy), który wygładzi naskórek. Preparat najlepiej nanosić na wilgotną skórę i masować ją okrężnymi ruchami, omijając brodawki. Dekolt i biust można też masować niezbyt szorstką rękawicą. W ten sposób pobudza się krążenie, a skóra lepiej wchłonie kosmetyki pielęgnacyjne. Masaż zawsze zaczynamy od pachy, kierując się w stronę zagłębienia między piersiami. Idealnie byłoby raz w tygodniu nałożyć na biust maskę pielęgnacyjną do ciała lub odżywczą do twarzy, można też posmarować piersi grubą warstwą kremu odżywczego, a po kilkunastu minutach resztki kosmetyku wytrzeć chusteczką.

Jędrny biust

Seans w gabinecie

Profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym poprawiają jędrność i sprężystość skóry, przywracają napięcie mięśni i wzmacniają naturalne struktury biustu. ajlepsze efekty daje seria sześciu -dziesięciu zabiegów, ale nawet po jednym biust prezentuje się dużo lepiej. Zabiegi te można też wykonywać profilaktycznie, np. raz na kwartał. ie są wskazane dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, z chorobami serca, nowotworami czy guzkami w piersiach.

- Hydrodermia dekoltu i biustu (zabieg dostępny w gabinetach stosujących produkty Guinot; 240 zł/75 min). Piersi smaruje się żelem ujędrniającym, a potem masuje się za pomocą specjalnych elektrod - prąd galwaniczny pozwala preparatowi głębiej wniknąć w tkanki. Po zmyciu żelu w skórę wmasowuje się krem ujędrniający.

- Zabieg ujędrniająCY biust z maską thermo modelage (wykonywany w gabinetach Babor; 150 zł/60 min). Po zmyciu skóry i delikatnym peelingu w skórę biustu wmasowuje się preparaty napinająco-ujędrniający i regenerujący. Następnie nakłada się maskę nawilżają ą z kolagenem, a z pasków gazy robi się rusztowanie dla gipsowej maski termomodelującej, wzmacniającej wchłanianie nałożonych wcześniej preparatów. Na koniec maskę się zmywa i nakłada na biust żel ujędrniający.

-Zabieg elektrostymulujący z masażem (dostępny w gabinetach Eris; 60 zł/60 min). Najpierw kosmetyczka nakłada ampułkę liftingującą, po czym biust okrywany jest folią, by preparat lepiej się wchłonął. Jastępnie wokół piersi wnieszcza się samoprzylepne elektrody emitujące prąd o małym natężeniu, które wywołują skurcz i rozkurcz mięśni piersiowych, poprawiając tym samym ich napięcie. Ostatnim etapem zabiegu jest masaż biustu z użyciem kremu energizującego lub ujędrniającego.

Dla przyszłych mam

W ciąży i podczas karmienia nasza waga się zmienia. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o piersi, mogą zwiotczeć, zmienić kształt. W tym okresie bezpieczniej jest wybierać preparaty, które zostały opracowane dla kobiet w ciąży. Nie tylko uelastyczniają i wzmacniają skórę, ale dzięki substancjom działającym przeciwobrzękowo zmniejszają wrażliwość i bolesność piersi oraz zapobiegają rozstępom.

Źródło: Poradnik domowy, marzec 2005