Jak pszyspieszyć metabolizm

W dzisiejszych czasach kładzie się duży nacisk na naszą kondycję fizyczną, ludzie chcą wiedzieć jak przyspieszyć metabolizm w sposób naturalny. Możesz zwiększyć naturalną zdolność twojego organizmu do spalania kalorii poprzez zastosowanie niżej wymienionych sztuczek.

Jedz śniadania

Opuszczając śniadanie nie wyświadczasz sobie żadnej przysługi. Robiąc to nie pozwalasz swemu metabolizmowi na obudzenie się. Zdrowe śniadanie pobudza twój metabolizm na pierwszą jakże ważną część dnia. Najlepsze pokarmy na śniadanie to owoce, produkty mleczne czy pełne ziarna. Jeśli nie jadasz śniadań wybierz coś z tej grupy produktów i zmień swoje nawyki.

jak zwiększyć metabolizm Pij dużo wody

Picie wody to nie tylko kwestia pozostania nawodnionym. Woda wypłukuje toksyny z organizmu oraz zwiększa metabolizm, ponieważ ciało spala energię przy jej przetwarzaniu. Badania pokazują, że konsumpcja wody może zwiększyć tempo spalania kalorii nawet o 30%. Dodatkowo jeśli ciało jest nie nawodnione to nasz metabolizm zwalnia zarówno jak i inne procesy życiowe.

Jedz małe porcje, ale częściej

Jedzenie mniej, ale częściej jest kluczem do metabolizmu. Dostarczając cały czas niewielką ilość pokarmu utrzymujemy metabolizm na wysokim poziomie przez cały dzień. Jest to dużo lepsze podejście niż jedzenie 2-3 dużych dań, po których niemal pękamy.

Spożywaj odpowiednią ilość kalorii

Jedzenia małej ilości kalorii wydawać się może świetnym pomysłem w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Nie można jednak przesadzać w tej kwestii. Głodzenie siebie na pewno spowoduje, że zrzucisz parę kilo, ale większość z nich będzie wodą i wróci bardzo szybko. Prawidłowa liczba kalorii, jaką powinno się spożywać zależy od wieku, aktywności fizycznej, sposobu życia itd. Nie powinna ona być jednak niższa od 1000 kalorii. Niższe spożycie kalorii może po prostu zmniejszyć metabolizm.

Ćwiczenia

Dla większości z nas to ostatnie, co chcemy robić. Niestety bez tego ciężko będzie odpowiednio wysoko podnieść nasz metabolizm. Najlepsze do tego są ćwiczenia aerobowe, do których można zaliczyć bieganie, jazda na rowerze, pływanie a także chodzenie. Bardzo dobre są ćwiczenia z samego rana, ponieważ podwyższają metabolizm na cały dzień. Wystarczy 30 minut przez 3 dni w tygodniu a rezultaty na pewno będą widoczne.

jak zwiększyć metabolizm

Herbata zielona

Herbata zielona wpływa pozytywnie na nasz metabolizm. Spróbuj jej na śniadanie zamiast kawy czy zwykłej herbaty.

Podsumowanie

Mimo, że droga do wymarzonej drogi jest długa i wyboista to w prosty sposób możesz naturalnie zwiększyć swój metabolizm, co z kolei znacząco pomoże ci w tej drodze.