Perfekcyjny manicure

Kształty i kolory paznokci zmieniają się w zależności od obowiązującej mody. Niezmienne jest jednak porządanie pięknych zadbanych i zdrowych paznokci. Przy prawidłowo wykonanym manicure twoje paznokcie będą właśnie takie.

French manicure

French manicure (manicure francuski) - powstał w roku 1976 w USA. Nazwa przyjęła się jednak dopiero we Francji.ęgając do historii powstał w roku 1976 w USA a jego pomysłodawcą był najprawdopodobniej Jeff Pink. Jednak nazwa french przyjęła się dopiero we Francji. Manicure to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Manicure to nie tylko malowanie, ale także wyrównywanie skórek i pielęgnowanie płytki paznokci. Charakterystycznym i rozpoznawalnym znakiem french manicure jest biała końcówka i cielisty kolor (beżowy, różowy) kolor paznokcia.

Oto kroki, które należy wykonać podczas manicure:

1) Przygotowanie dłoni

Zaczynamy od przygotowania dłoni. Oczyść paznokcie ze starego lakieru - najlepiej użyj zmywacz bezacetonowy. Wacik nasączony zmywaczem przyłóż do paznokcia i odczekaj aż lakier się rozpuści.

2) Przygotowanie paznokci

French manicure Kolejny krok to spiłowanie i wyrównanie paznokci. Do skrócenia paznokci użyj pilnika papierowego, mineralnego lub szklanego. Paznokcie powinny mieć kształt prostokąta, a brzegi powinny być zaokrąglone.


3) Usunięcie skórek

Na skórki nakładamy preparat zmiękczający skórki i pozostawiamy na kilka minut. Gdy skórki są już miękkie, odsuwamy je używając do tego patyczka. Zgrubiałą skórkę usuwamy za pomocą pilnika piaskowego.

4) Nakładamy podkład

Przed właściwym lakierem należy nałożyć podład - przeźroczysty lakier podkładowy, który ochroni paznokcie przed przebarwieniami.

5) Malowanie paznokci

Kolejny krok to malowanie paznokci. Nakładanie różowego lakieru zaczynamy od środka a następnie malujemy boki. Końcówki paznokci malujemy białym lakierem korzystając z szablonu. Jest to najtrudniejsza część dlatego połóż ręce na czymś płaskim. Jeśli paznokcie mają być prostokątne namaluj linię wzdłuż której będziesz nakładać biały lakier. W przeciwnym wypadku urzyj szablonów w postaci naklejanych pasków.

6) Utrwalenie

Na koniec nałóż jeszcze jedną warstwę ochronną przezroczystego lakieru.