Diety oczyszczające

Jest wiele diet oczyszczających i tak naprawdę ciężko jest wybrać tą najbardziej efektywną. Przy stosowaniu deity oczyszczającej należy pamiętać o tym, że można ją stosować tylko ograniczoną liczbę dni, powyżej których staje się to niezdrowe dla naszego organizmu. Zadaniem wszystkich diet oczyszczających jest wypłukanie z organizmu wszelkich toksyn oraz przeczyszczenie jelit.

Najlepsze diety oczyszczające

dieta wątrobowa

Dieta cytrynowa

Dieta cytrynowa to dobry sposób na szybkie zrzucenie kilku kilogramów i pozbycie się toksyn z organizmu. Składniki to sok z cytryny, syrop klonowy, pieprz cayenne i niegazowana woda. Dieta cytrynowa nie tylko spowoduje spadek wagi, ale także oczyści organizm. Dieta może pomóc w usunięciu płytki nazębnej i śluzu z jelit a także w pozbyciu się kamieni żółciowych, czy cholesterolu. Aby zastosować dietę należy znaleźć sobie 10 dni, w których nie będziemy zajęci. Niektóre ze skutków ubocznych diety to uczucie głodu, bóle głowy. Wiele osób poddaje się już po kilku dniach, nie mogąc sobie poradzić z uczuciem głodu towarzyszącym tej diecie, której bliżej do głodówki. Więcej o diecie dowiesz się tutaj: dieta cytrynowa .

Dieta kapuściana

To bardzo popularna dieta oczyszczająca używana także do szybkiego odchudzania. Stosując tą dietę szybko można osiągnąć efekty i schudnąć od 2,5 do 10 kg. Jeje popularność wynika z tego, że jest łatwa w przygotowaniu. Całość opiera się na zupie, kapuśniaku, którego możemy nagotować na kilka dni wprzód. Kapuśniak zawiera niską ilość kalorii, ma mało tłuszczu a dużo błonnika i witamin. Błonnik odgrywa tu z resztą kluczową rolę w oczyszczaniu organizmu a w szczególności jelit z zalegających tam resztek niestrawionego pokarmu. Dietę należy stosować przez 7 dni. Więcej o samej diecie, przepisie można poczytać tutaj: zupa odchudzająca.

Dieta wątrobowa

Wątroba to niewątpliwie jeden z najważniejszych organów, który filtruje toksyny tak aby nie trafiły do krwi a zostały wydalone z organizmu. Jeśli jednak wątroba nie jest wstanie wydalić szkodliwych substancji pojawiają się problemy jak wysoki poziom cholesterolu, zaparcia, alergie itp. Jest wiele suplementów ziołowych i przepisów, które mogą pomóc w oczyszczeniu wątroby. Aby dowiedzieć się więcej o diecie wątrobowej zajrzyj tutaj: dieta wątrobowa.

To były 3 najbardziej popularne diety oczyszczające, które także stosowane są do szybkiego odchudzania. Zanim jednak sięgniesz po jakąkolwiek z nich najlepiej skonsultuj się ze specjalistą dietetykiem, aby dowiedzieć się czy twoja kondycja zdrowotna pozwala na stosowanie jednej z diet oczyszczających. Pamiętać należy, że nie są to diety mocno restrykcyjne i ich nieodpowiednie stosowanie może się odbić negatywnie na naszym zdrowiu.