Dieta wzmacniająca włosy

Nie ważne ile wydajemy na kosmetyki do włosów, ich zdrowie i wygląd zależy głównie od tego jak się odżywiamy i jaki tryb życia prowadzimy.

Niezdrowe włosy są nie atrakcyjne, matowe, suche i mają dużo rozdwojonych końcówek. Głównym powodem takiego stanu włosów jest zła dieta. Diet, która jest bogata w cukier, sól i tłuszcze zwierzęce nie służy dobrze naszym włosom. Złe odżywianie powoduje, że ciało potrzebuje więcej wartości odżywczych, przez co pozbawia się zupełnie witaminy B, która jest odpowiedzialna między innymi za to, aby nie wypadały nam włosy, ale także za stan naszych paznokci. Włączenie witaminy B do naszej diety nie powinno być problemem, gdyż jest ona dostępna w formie tabletek. Witamina B i C są kluczowe dla odpowiedniego wzrostu włosów, ich koloru.

dieta wzmacniająca włosy

Staraj się jednak czerpać potrzebne witaminy z owoców i warzyw zamiast kupować różnego rodzaju multiwitaminy. Przestań jeść niezdrowe, przetworzone jedzenie, staraj się samemu przyrządzać posiłki z nieprzetworzonych jeszcze produktów a zobaczysz różnicę. Podobnie jeśli chodzi o to co pijesz, najlepiej jeśli pozostaniesz przy wodzie, ewentualnie spróbuj zielonej herbaty. Unikaj słodyczy, ciast.


Staraj się pić sporo wody, do 8 szklanek dziennie. Woda jest niezbędna dla naszych włosów, do ich odpowiedniego nawilżenia. Pij wodę zamiast gazowanych słodkich napoi, czy słodzonych soków. Poza tym woda jest wszędzie dostępna i nie jest droga.

dieta wzmacniająca włosy

Włosy składają się głównie z protein, dlatego diety bogate w białko są dobre na wzmocnienie włosów. Jest wiele pokarmów bogatych w białko, więc znalezienie odpowiedniej diety bazującej na proteinach nie powinno być żadnym problemem. Białka powinniśmy szukać w chudym mięsie, nasionach i orzechach. Dostępność tych produktów, powoduje, że łatwo może je kupić, zawsze znajdziemy coś w sklepie. Ryby są innym przykładem jedzenia bogatego w białka.