Dieta South BeachDieta ta to pomysł kardiologa dr Arthura Agatstona. Jest idealna dla osób lubiacych słodycze, i w ogóle lubiących jesć. To sposób odżywiania na całe życie, a nie rygorystyczna dieta. Założeniem tej diety jest ograniczenie jedzenia wysoko przetworzonych węglowodanów (np. białego pieczywa, makaronu) oraz tłuszczów nasyconych.

Opiera się na produktach, zawierających dobre tłuszcze, dobre węglowodany, chude źródła białka, dużo błonnika oraz mnóstwo wartościowych artykułów spożywczych. Jedzenie zgodnie z tymi zasadami jest łatwe, ale często napięcia związane z niezwykle szybkim tempem współczesnego życia niweczą najlepsze intencje.

Dieta South Beach

South Beach oparta jest na produktach, zawierających dobre tłuszcze, dobre węglowodany, chude źródła białka, dużo błonnika oraz mnóstwo wartościowych artykułów spożywczych. Zachowanie tych zasad powinno być łatwe, ale często napięcia związane z niezwykle szybkim tempem współczesnego życia niweczą najlepsze intencje.

Zaletą tej diety jest bezpieczeństwo stosowania i dobry wpływ na zdrowie a zwłaszcza serce. Różnorodność spożywanych produktów nie nudzi, a jedzenie sprawia prawdziwą przyjemność. Odchudzanie przestanie być męczarnią! W South Beach nie potrzeba liczyć kalorii czy odmierzać porcji. Trzeba jeść zalecane zalecane produkty. Dieta jest podzielona na trzy fazy

Pierwsza faza trwa 2 tygodnie i wymaga największej dyscypliny i wysiłku. W czasie tym organizm oducza się złych nawyków żywieniowych. Rezygnujemy w tym czasie z takich rzeczy jak: słodycze, owoce, pieczywo, ziemniaki. W tym czasie można schudnąć nawet 6kg!

Druga faza jest dłuższa i nie tak restrykcyjna. Pojawiają się nowe dozwolone produkty (np. owoce). Czas jest dobierany indywidualnie

Na koniec ostatni etap trzeci, miejmy nadzieję, że już na zawsze. Jesteśmy szczuplejsi, zdrowsi, organizm przywyknął do zdrowego stylu życia, a ty nauczyłaś się tak komponować menu, że możesz jeść wszystko... byle z umiarem.

Dieta South Beach

Przykładowy jadłospis:

Etap I

Produkty zabronione: pieczywo, ryż, ziemniaki, makarony, tłuste sery, masło, tłuste mleko, jogurty, słodycze, alkohol, owoce i soki owocowe.
Śniadanie: sok pomidorowy, omlet z pieczarkami, herbatka ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem.
Przekąska: chudy jogurt naturalny.
Obiad: sałatka z szynki, chudego sera, orzechów doprawiona sosem z oliwy z oliwek i octu winnego.
Kolacja: pierś indyka z grilla, sałata z pomidorami, gotowane brokuły, zielony groszek.

Dieta South Beach

Etap II

Produkty zabronione: ziemniaki, chleb, buraki, marchewka, kukurydza, słodycze.
Śniadanie: jogurt z truskawkami i otrębami, herbatka ziołowa lub kawa z odtłuszczonym mlekiem
Przekąska: jajko na twardo.
Obiad: pieczony pstrąg, mieszanka gotowanych warzyw, pół główki sałaty z oliwą i octem winnym.
Deser: 100 g chudego twarożku waniliowego.
Kolacja: filet z indyka, kasza kuskus, sałata z pomidorów.

Etap III

Jeśli uzyskaliście docelową wagę możecie jeść, co chcecie - ale należy pamiętać, żeby nie przesadzać ze "złymi" węglowodanami. Jeśli zdarzy się, że waga pójdzie w górę trzeba wrócić na tydzień do pierwszego etapu (musi on trwać dwa tygodnie) a potem znowu do trzeciego.