Dieta Cambridge

Dieta Cambridge została opracowana a następnie przetestowana klinicznie na początku lat siedemdziesiątych przez naukowców z Cambridge w Wielkiej Brytanii. Jest to pierwsza w świecie dieta bardzo niskokaloryczna. Obecnie diety tego typu uznane zostały jako bardzo efektywne metody odchudzania szczególnie w tych przypadkach, w których inne diety i metody tradycyjne nie odniosły skutków. Dieta Cambridge jest przygotowana w sposób przemysłowy.

Dieta Cambridge zawiera:
-białko o wysokiej wartości biologicznej
-stosunkowo małą, ale niezbędną ilość węglowodanów zapobiegającą ubytkom elektrolitów i azotu oraz
-redukującą ketonemię (kwasicę)
-śladowe ilości tłuszczu (głównie nienasyconych kwasów tłuszczowych)
-błonnik
-witaminy i substancje mineralne w dawkach zgodnych z dziennym zapotrzebowaniem organizmu.

Zaleca się:
spożywanie każdego dnia 3 pełnych porcji przewidzianych dla kobiet do 173 cm wzrostu. 4 pełne porcje są przewidziane dla kobiet powyżej 173cm wzrostu oraz dla mężczyzn. Zaspokoi to zapotrzebowanie żywieniowe organizmu. Będąc na Diecie Cambridge trzeba codziennie wypić około 2 litrów płynów bezkalorycznych. Napoje alkoholowe są ZABRONIONE!!!!!

Program Diety Cambridge może byś stosowany jedynie przez 3 tygodnie (21 dni). Jego przedłużenie może mieć miejsce jedynie pod kontrolą lekarza.Przed podjęciem decyzji o stosowaniu diety musisz zrozumieć jej zasady oraz Twoja decyzja musi być w pełni świadoma. Efekty jakie można odnotować pojawiają się już po pierwszym tygodniu. Dieta Cambridge jest nazywana "dietą ostatniej szansy", gdyż nie ma diet kompletnych o niższej zawartości kalorycznej. Po drugim tygodniu stosowania diety należy uprawiać lekkie ćwiczenia gimnastyczne.

Dieta Cambridge

Dieta Cambridge prowadzi do redukcji masy ciała, ale utrzymanie wagi po kuracji łączy się zawsze ze zmianą dotychczasowego stylu życia i doprowadzeniem odżywiania do zbilansowania z dziennym wydatkowaniem energii. Zdrowy styl życia należy połączyć ponadto z aktywnością fizyczną

Dieta Cambridge - przeciwskazania

Pod ścisłym nadzorem lekarskim dieta może być stosowana przez: osoby ze schorzeniami serca i układu krążenia, po wylewie krwi do mózgu, cukrzycą II typu, z chronicznymi infekcjami, osoby w podeszłym wieku oraz odbywające leczenie z innych przyczyn. Nadzoru lekarskiego i kontroli wymagają osoby stosujące niektóre leki: przeciwzakrzepowe, moczopędne, psychotropowe (w tym sole litu), fenytoine, digoksynę.

Dieta Cambridge

Dieta Cambridge nie może być stosowana przez dzieci i młodzież w wieku rozwojowym, kobiety w ciąży i matki karmiące. Przeciwwskazaniem do stosowania diety Cambridge są: cukrzyca insulinowa, porfiria, zespół Cushinga, udar mózgu i zawał serca w ostatnich trzech miesiącach, ciężkie postaci zaburzeń rytmu serca, operacja lub poważny wypadek w ostatnim roku, choroby nowotworowe. Nie stosuje się również diety w przypadkach: bulimii, anoreksji, niewydolności nerek i wątroby, alergii na białko i fenyloketonurii.