Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii to szybka metoda na odchudzanie, dzięki której można szybki i skutecznie schudnąć w ciągu kilku dni. Polega on po prostu na nie przekraczaniu w ciągu dnia 1000 kalorii. Taka dieta może być pomocna jeśli szybko chcemy schudnąć parę kilo. Należy zaznaczyć, że nie powinno się jej stosować bez konsultacji z lekarzem, czy dietetykiem i mogą ją stosować jedynie osoby absolutnie zdrowe.

Stosując dietę niskokaloryczną jaką jest dieta 1000 kalorii należy oczywiście pamiętać, że kalorie które spożywamy powinny pochodzić z pokarmów wysoko odżywczych a nie z przetworzonego jedzenia jak słodycze, fast foody itp. Czas trwania diety nie powinien także przekraczać tygodnia. Wynika to z faktu, że może to spowodować niedobór wartości odżywczych, witamin i minerałów. Dodatkowym minusem jest to, że poziom metabolizmu spadnie a to może mieć duży wpływ na to jak nasze ciało będzie się zachowywać po diecie, możemy znowu przytyć. Nie jest to także dieta dla osób aktywnych bo tak mała ilość spożywanych kalorii wręcz wyklucza aktywność fizyczną. Jeśli nie jesteś aktywną osobą i spędzasz większość dnia w domu to jest to dieta, którą możesz spróbować.

dieta 1000 kalorii


Przykładowy jadłospis


Jeśli już skonsultowałaś się z lekarzem i dostałaś zielone światło to pierwsze co musisz zrobić to znaleźć pokarmy o niskiej ilości kalorii. Pamiętaj, że muszą to być zdrowe a nie puste kalorie.

Śniadanie:  280 kalorii
- płatki owsiane z jogurtem naturalnym lub chudym mlekiem,
- 1 banan

Przekąska:
70 kalorii
- koktajl owocowy z jogurtu naturalnego i truskawek

Obiad: 400 kalorii
Tortilla warzywna
- fasola,
- sałata,
- ser mozzarella,
- 1 duża tortilla,
- ryż,
- sos czosnkowy

Przekąska: 50 kalorii
- 1 pomarańcz
 
Kolacja: 150 kalorii
Kanapka
- 70g chudego mięsa,
- 2 kromki pełnoziarnistego chleba,
- pokrojone pomidory, ogórek, cebula, oliwki.
- na koniec wypij szklankę wody

Podsumowanie

Dieta 1000 kalorii dostarcza około 1000 kalorii dziennie. Pamiętać należy, że jest to znacząco poniżej rekomendowanej dziennej dawki, która oscyluje w granicach 1600. Ważne jest, aby pić dużo wody oraz aby nie stosować jej dłużej niż tydzień.